سه‌شنبه 3 خرداد‌ماه سال 1390

نشست دکتر دارابی با روشنفکرای دانشگاه!

دیررفتن سرقرار  شده یکی از عادت های بدم، ساعت 9:30صبح از جلوی سر در دانشگاه  قرار بود حرکت کنیم من تازه نه و نیم از خونه زدم بیرون، خلاصه داستان هایی این وسط پیش امد که ...........، پس رسیدن به جام جم و آفیش شدن های بسیار معنی آفیییش هم فهمیدیم، وارد سالن جلسه شدیم که فقط مدیر شبکه چهار امده بود بعد از گذشت زمان کوتاهی دکتر دارابی و قائم مقام شبکه سه و مدیر گروه اجتماعی شبکه سه و معاون روابط عمومی سیما وارد سالن جلسه شدند

پس خیر مقدم  معاون سیما بچه ها صحبت را شروع کردند و اول  بسم ا... این نکته را یاد آور شدند که تعاریف را کنار می گذاریم و به نقد میپردازیم تا راه کاری مناسب شود

 امیرهاشم پور، مدیر بسیج دانشجویی دانشگاه با تقدیر از اقدام شبکه پرس تی وی گفت : شبکه خبر هم باید بتواند با آن الگو به تاثیرگذاری و کارآمدی خود بپردازد.

_ توجه به تحکیم بنیان خانواده ، پرهیز از تجمل گرایی و افزایش برنامه های گفتگو محور را مورد توجه قرار داد و گفت : صدا و سیما می تواند از گروه های دانشجویی و ایده های دانشجویان به خوبی استفاده کند، برگزاری چنین نشست هایی را گویای اهمیت نقش دانشجویان دررسانه ملی توصیف کرده شد و با قدردانی ازبرنامه های ارزشمند رسانه ملی از جمله برنامه «راز» استفاده از نیروهای متعهد و صاحب نظر را در تولید برنامه ها ضروری دانسته شد.

_ ضرورت توجه هرچه بیشتر برنامه سازان صدا و سیما به ارزش های اسلامی و انقلابی ازجمله حجاب ، پرهیز از فضای غیبت و تهمت ، الگو سازی شایسته ازهنرمندان و انتقال مفاهیم و پیام های سازنده ، تاکید شد.

_ رسانه ملی و به ویژه سیمای جمهوری اسلامی با همکاری و ارتباط موثربا گروه های جهادی دانشجویی که فعالیت جهاد سازندگی را زنده می کنند ، می توانند این روحیه عالی و کار آمد را درجامعه ترویج کنند، حضورهرچه بیشتردوربین های سیما درمناطق محروم و پخش برنامه های سازنده ترسیما درساعات مناسب را خواستار شد.

حمیدرضا جعفریان جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف که دراین دیدار حضورداشت نیز گفت: صدا و سیما می تواند با ساز و کار مناسب ارتباط نخبگان جامعه را با رسانه ملی بیشتر کند.انتظار ما از رسانه ملی این است که اخباردانشجویی و دانشگاه­ها را بیشترانعکاس دهد.جعفریان ازصدا و سیما خواست براساس ارزش های اسلامی و انقلابی برای مخاطبان ذائقه سازی کند.وی از برنامه های موفق سیما از جمله سریال «پایتخت» قدردانی کرد.

 _ تاکید برتوجه هرچه بیشتر به مفاهیم عالی دینی و مذهبی در برنامه های صدا و سیما باید ازمطرح شدن تفکرات اباهه گری و ضد ارزش ها در رسانه جلوگیری کرد.

_ تشکیل شوراهای راهبردی شبکه ها و اتاق فکر برنامه ها درمعاونت سیما کاربسیارخوب و نشانگر اهتمام ویژه معاون سیما به رویکرد تخصصی است، ایفای نقش هرچه بیشتر روحانیت درسیما را خواستار شد.

_ ازمسئولان صدا و سیما خواست نیازها و اولویت های رسانه ملی را معرفی کنند تا دانشجویان بسیجی بتوانند تفکر همراهی و همکاری با رسانه ملی را عملیاتی کنند.

و بسیج دانشجویی این دانشگاه نیزضمن اعلام آمادگی دانشجویان برای همکاری با مسئولان درعرصه های مختلف ، بیان مشکلات رسانه ملی و مدیران برای مقابله با تهاجم فرهنگی را خواستار شد

و شروع صحبت های دکتر دارابی و .... :

معاون رئیس سازمان صدا و سیما درنشست صمیمی با بسیج دانشجویان دانشگاه های علم و صنعت هویت اصلی جنبش دانشجویی را ضد استبدادی ، ضد استکباری و مقابله با بیگانگان عنوان کرد و با پاسداشت نقش موثر دانشجویان در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: دانشجویان باید امروز نقش موثرتری در استکبار ستیزی داشته باشنددکترعلی دارابی در ادامه با دعوت از دانشجویان برای همکاری بیشتر با رسانه ملی، تصریح کرد: دانشجویان می توانند با حضور درشورای مشورتی شبکه های سیما و اتاق­های فکر برنامه­های تلویزیون، مدیران را با اندیشه های نو و نیازهای نسل جوان همراهی کنند.

وی از دانشجویان دعوت کرد برای ارتقای کمی و کیفی برنامه های تلویزیونی با رسانه ملی همکاری موثرتری داشته باشند.

دکتر دارابی از دانشجویان خواست ایده ها ، موضوعات و سوژه هایی که قابلیت طرح را در سیما دارند ، ارائه کنند.

معاون رئیس سازمان صدا و سیما درامورسیما ، با اشاره به نامگذاری دهه چهارم انقلاب توسط رهبرمعظم انقلاب اسلامی ، به دهه عدالت و پیشرفت ، ابراز امیدواری کرد دانشجویان به عنوان نسل جوان ، متعهد ، تحصیل کرده و انقلابی دراین دهه بتوانند با احساس مسئولیت ، برای مدیریت هرچه بهتر جامعه اسلامی ایران گام های مثبت بردارند.

دکتردارابی با تاکید بر تلاش مدیران ، کارکنان و برنامه سازان رسانه ملی ، برای اعتلای مفاهیم و ارزش های اسلامی ، انقلابی  و انسانی در صدا و سیما، ممنوعیت تجمل گرایی، مصرف گرایی و ساخت سریال های تلخ را ازجمله اقدامات انجام شده درحوزه سیما برای اعتلای ارزش های انقلابی و اسلامی دانست .

معاون رئیس سازمان صدا و سیما در بخش دیگری از سخنان خود برضرورت بالا رفتن آستانه تحمل مسئولان برای بیان نقدهای سازنده در برنامه های سیما تاکید کرد

درادامه این نشست دکترتقی رستم وندی مدیرشبکه چهارسیما برخی ازبرنامه های جاری و در دست اقدام این شبکه را برشمرد و از دانشجویان خواست که با ارائه دیدگاه ها و ایده های خود این شبکه را همراهی کنند..

رستم وندی برنامه های «راز» ، «طلوع» ، «پارک دانشجو» ، «کتاب 4» ، «زاویه » ، جشنواره فیلم و تئاتر دانشجویی و مستندهای فرهنگی و دانشجویی را از مهمترین آنها دانست.

مقیسه قائم مقام شبکه سه سیما نیز از دانشجویان برای مشارکت درنهضت اجتماعی با هم بخندیم به جای آنکه به هم بخندیم و نظارت بر برنامه های سیما دعوت کرد.

سید فضل الله شریعت پناهی مدیرگروه اجتماعی شبکه سه نیزحضورهرچه بیشتر دانشجویان را در روند ساخت برنامه های شبکه سه سیما ضروری دانست و گفت : گروه اجتماعی شبکه سه آمادگی دارد دربرنامه های گفتگو محور ، مستند و ترکیبی از نظرات دانشجویان استفاده کند. وی ساخت برنامه های مستند از اردوهای جهادی دانشجویان ، مسابقه تلویزیونی با حضور دانشجویان دانشگاه های کشور و برنامه شهریار با حضور جویندگان علم و دانش را از اقدامات گروه اجتماعی شبکه سه سیما بر شمرد

با نزدیک شدن به اذان ظهر جلسه به پیان رسید و رفتیم دوپینگ رو حی و سپس جسمی کردیم و از سالن مونیتورینگ سیما که حاوی حدودا" 40 شبکه های معروف و مشهور جهان که در عرصه فرهنگی و سیاسی . مذهبی و علمی فعالت می کنند که تمامشون هم به نوعی با جمهوری اسلامی ایران مخالف بودن.

عکس های روز جلسه:


05سالن مونیتورینگ:

08

12

10"


دریافت کد نوای مذهبی
دانلود این نوا